Цей сайт застарів.
Увага, ми переїхали на
klb.education Цей сайт більше не оновлюватиметься.

alt

Загальноосвітній навчальний заклад

Київський ліцей бізнесу

 

Заснований у 1991 році як інноваційний навчальний заклад для пошуку та навчання старшокласників, які проявляють лідерські та управлінські здібності, Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією і Університетом економіки та права «КРОК».

У 2016-2017 н.р. в ліцеї навчаються 150 учнів у 7-11 класах.

Педагогічний колектив: 32 кваліфікованих учителів – 1 доктор наук, 7 кандидатів наук, 13 вчителів вищої категорії, 6 – мають педагогічне звання «Вчитель-методист», 4 – «Старший вчитель», 6 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України», більшість – грамотами різного рівня.

Директор Паращенко Людмила Іванівна – кандидат педагогічних наук, доктор наук з державного управління (у 2012 р. захистила дисертаційне дослідження «Механізми державного управління загальною середньою освітою в Україні»), Відмінник освіти України, відповідальний секретар Асоціації керівників шкіл м. Києва (АКШК).

Інновації: ліцей є школою-лабораторією Інституту педагогіки Національної Академії педагогічних наук України та базовим навчальним закладом для практичного навчання за магістерською спеціальністю «Державне управління у сфері освіти» слухачів Національної академії державного управління при Президентові України. За 20 років діяльності ліцей неодноразово ставав експериментальним майданчиком Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки м. Києва.

Розроблено, апробовано й впроваджено в національний освітній простір: педагогічну технологію «Загальна управлінська підготовка старшокласників»; автоматизовану систему управління навчальним закладом «КІС «LECOS»; комп’ютерну систему моніторингу якості навчання та тестування готовності учнів до ЗНО; інформаційну систему «Ліцей-Батьки-Інтернет»; форми й методи формування інтелектуальних функцій та компетентностей ліцеїстів (імітаційні ігри, проекти, проектно-аналітичні сесії тощо).

Інноваційні здобутки презентовані в численних публікаціях, серед яких є монографії та посібники.

Напрямки діяльності: суспільно-гуманітарний та економічний.Професійна орієнтація відбувається завдяки широкому набору предметів за вибором, спецкурсів, факультативів, гуртків, бізнес-стажування. Серед них – основи економіки, математика в економіці, фінансова математика, громадянська освіта, англійська, німецька чи французька мови, правознавство, європейські студії та ін. Управлінські уміння ліцеїсти на практиці відпрацьовують у майстернях управління, організовуючи проектно-аналітичні сесії, імітаційні ігри, диспути, дебати, спортивні змагання, козацькі герці тощо. Працюють кіноклуб, євроклуб; спортивні секції, студії акторської майстерності та хореографії.Кожен знаходить місце для самореалізації, розвитку творчості, здійснення власних проектів. Забезпечується індивідуальний педагогічний супровід та психологічна підтримка.

Партнерські зв’язки: ліцеймає багаторічні міжнародні проекти з Інститутом громадянської освіти землі Баден-Вюртемберг (Німеччина) «Європейський вимір в освіті»; з Представництвом ООН в Україні – «Модель ООН»; з Національною академією державного управління при Президентові України та Цюрихським педагогічними інститутом – «Демократичне врядування в школі», з бюро міжнародних ініціатив «Екостер» (Польща) проект «Пізнаємо Європу разом». Уже майже 10 років підтримує партнерські стосунки з Економічною школою ім. Р. Боша (Мюнхен, Німеччина), та 5 – з об’єднанням шкіл в м. Поремба (Польща), з реальною школою м. Вільденхаузе (Німеччина), з якими щороку проходять учнівські обміни та освітні проекти.

Досягнення: У 2013-2014 н.р. – з 31 випускників ліцею – 2 золотих та 2 срібних медалістів, сертифікати ESOL та TOEFL отримали 6 випускників, маємо 8 переможців районних олімпіад, 2 переможці міського етапу МАН, 1 переможець міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка. У Першому міському конкурсі молодих дослідників «СтратегіЯ», який проводився за підтримки Київської міської державної адміністрації, із 88 конкурсних проектів переміг проект «Мережа спортивних майданчиків для підлітків», розроблений учнем 10-а класу О. Фоменком. Врамках виставки «Сучасна освіта в Україні – 2011» ліцей нагороджено бронзовою медаллю у номінації «Застосування сучасних засобів навчання в загальноосвітній школі, професійно-технічній та позашкільній освіті». Упродовж 5 останніх років ліцей є лідером національних бізнес-рейтингів, що базуються на даних Державного комітету статистики України в галузі «Загальна середня освіта» (КВЕД-80.21.1), зокрема ліцей визнано як «ПІДПРИЄМСТВО РОКУ – 2013».

Ліцей є першою ланкою системи безперервної економічної та управлінської освіти, яку створив Університет економіки та права «КРОК». 100 % випускників ліцею вступили у ВНЗ України й зарубіжжя.

 

Адреса:  Україна, 01113,

м. Київ, вул. Лагерна 30-32

+38 (044) 456-08-14, 450-55-62;

www.lecos.org ; e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript