Цей сайт застарів.
Увага, ми переїхали на
klb.education Цей сайт більше не оновлюватиметься.

Коли говорять про Київський ліцей бізнесу, дуже часто застосовують словосполучення «вперше в Україні»

Вперше в історії вітчизняної педагогіки було спроектовано локальну освітню систему – ліцей бізнесу – та відповідну педагогічну технологію для початкової управлінської підготовки старшокласників (1991-1998рр.)

· Вперше було створено комплексну інформаційну систему навчального закладу, яка завдяки розробленим програмним продуктам дозволила автоматизувати більшість процесів у навчальному закладі: діловодство, складання розкладу, бази даних щодо учнів і учителів тощо. Автоматизовано 16 робочих місць, зокрема, директора, завуча, секретаря, психолога тощо, створено ефективну локальну комп’ютерну мережу (1995-1998 рр.)

·  Вперше в Україні було створено ліцейський центр моніторингу якості освіти, завдяки якому з 1996 року вчителі ліцею оцінюють навчальні досягнення учнів на основі тестування. Створено базу тестів із 17 предметів державного стандарту обсягом понад 15 000 завдань. Наробки ліцею були активно використані під час розгортання з 2004 року моделі національного зовнішнього оцінювання, яка поширена в пілотних школах усіх регіонів України.

·  Вперше з 1996 р. ліцей розпочав в Україні реалізацію міжнародних освітніх проектів, зокрема, «Моделі ООН», «Одіссеї кмітливості», «Європейських студій». Для педагогічної спільноти ліцей став ресурсно-консультаційним центром щодо реалізації компетентнісного підходу в освіті, упровадження європейського виміру в освітню діяльність та проектної педагогіки. Щороку організовуються науково-практичні конференції, семінари, круглі столи для вчителів не лише Києва, але й України та Європи.

·  Вперше завдяки комп'ютеризації всього навчально-виховного процесу налагоджено з 2000 року on-line зв'язок з батьками учнів. За допомогою створеної інформаційної системи «Ліцей-Інтернет-Батьки», користуючись паролем, батьки щодня дізнаються про поведінку, оцінки та освітні здобутки чи проблеми своєї дитини, отримують оперативну інформацію про життя ліцею.

За кожним з цих «вперше» стоять роки експериментальної роботи у партнерстві з Академією педагогічних наук України, Міністерством освіти та науки України, Головним управлінням освіти та науки м. Києва. Захищені докторська та кандидатські дисертації, написані чисельні підручники, посібники, програми, статті. Кожна четверта особа педагогічного колективу ліцею або має науковий ступінь, або є його здобувачем чи аспірантом.