Цей сайт застарів.
Увага, ми переїхали на
klb.education Цей сайт більше не оновлюватиметься.

Події, семінари, конференції

Міжнародний семінар
«Розвиток волонтерського руху через діяльність шкільних євроклубів України та Польщі»
25 – 27 квітня 2012 року, Київ.

altЗахід проводила громадська організація «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» та  Київський ліцей бізнесу у партнерстві з Головним управлінням освіти і науки м. Києва, Асоціацією керівників шкіл м. Києва за фінансової та експертної підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» (програма «Схід-Схід: партнерство без кордонів» та Європейська програма).

Основною метою семінару було представити кращі практики українського та польського досвіду із залучення молоді до волонтерської діяльності в рамках соціальних ініціатив та результати українсько-польського проекту “Молодь – європейське громадянство, місцева діяльність і партнерство в програмах у рамках ЄВРО-2012”.

 У семінарі взяли участь  представники міжнародних організацій, зокрема, Міжнародного фонду «Відродження», Посольства Республіки Польща в Україні,  ПАУСІ, Представництва Європейського Союзу в Україні, Корпусу Миру США в Україні; представники Головного управління освіти і науки міста Києва; керівники шкільних євроклубів з різних регіонів країни; директори київських шкіл; представники громадських молодіжних організацій. 

Учасники мали можливість ознайомитись з результатами цілого ряду соціальних проектів, які реалізовані шкільними євроклубами в Україні.

Цікаво була представлена і розкрита тема волонтерства представником Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В".  Перед учасниками презентували свій досвід волонтер Американського Корпусу Миру в Україні та дві представниці Європейської служби волонтерів, які приїхали з Польщі й працюють волонтерками в Донецькому молодіжному дебатному центрі. Яким чином українці можуть брати участь у неприбутковій,  неоплачуваній діяльності, яка розвиває солідарність та толерантність серед молоді, пропагує активну громадянську позицію та  взаєморозуміння серед молодих людей учасники узнали від координатора програми «Молодь в дії».

Українські учасники мали можливість познайомитись з польським досвідом, який представили представники урядових і неурядових організацій.  Керівниця освітнього сектору Головного управління освіти м. Варшави розповіла про систему освіти в Польщі та про освітню політику Варшави. Представник мерії Варшави розказав про співпрацю між Варшавою та містами-партнерами в Україні.  Співробітники громадської організації  «Серце для дітей» поділилися методами роботи з молоддю та запросили українських учасників брати участь у щорічному конкурсі документальних фільмів, які створені молоддю. Асоціація  «Ніколи знову» представила проект «Приберемо расизм зі стадіонів», детальніше про нього Ви можете прочитати в нашому бюлетені. Тренери Варшавського Центру для освітніх і соціальних інновацій і тренінгів представили проект «ЄВРО 2012 = толерантність + рівність» та провели для учасників семінару тренінг «Інтерактивні методи подолання стереотипів». Представники Європейського Дому Молодіжних Зустрічей у Варшаві поділились досвідом реалізації проектів для молоді.

Учасники семінару отримали інформаційні та методичні матеріали, які були надані Представництвом Європейського Союзу в Україні, Посольством Республіки Польща в Україні, польськими партнерами.

 

 Ірина Іванюк, заступник голови АРОП

Програма "Молодь в дії"
Євроклуб Криворізької гімназії № 95 «СВІТ 95»