Цей сайт застарів.
Увага, ми переїхали на
klb.education Цей сайт більше не оновлюватиметься.

МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Свого часу французький філософ Густав Лебон наголошував, що „єдиний спосіб, яким можна вплинути на душу народу – це виховання”. А європейська інтеграція – це насамперед виховання нового покоління українців.

В Київському ліцеї бізнесу ведуться великі міжнародні проекти – «Європейські студії» в школах України», «Євроатлантична інтеграція» та «Модель ООН».

Офіційний сайт «Європейські студії» www.euro.lecos.org

Офіційний сайт «Модель ООН» www.mun.lecos.org

На базі Київського ліцею бізнесу з 2004 року створено Інформаційно-ресурсний центр “Європейські студії” для підтримки та координації роботи з впровадження модульного навчального курсу “Європейські студії” у загальноосвітніх закладах України та координації шкільних євроклубів.

Навчально-методичне забезпечення курсу (навчальна програма, посібник для учнів, методичні рекомендації для вчителів з викладання курсу та методичні рекомендації з організації позакласної діяльності) отримали офіційний гриф Міністерства освіти і науки України “Рекомендовано”. Курс викладається як окремий факультатив, або вчителі різних предметів (географії, історії, суспільствознавства чи економіки) вико­ристо­вують модулі курсу на своїх уроках.

Євроклуб в ліцеї сприяє інформуванню й вихованню ліцеїстів у дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню гарних стосунків з однолітками за кордоном та європейськими молодіжними неурядовими організаціями, підтримуючи курс України на інтеграцію в європейську спільноту.

Було організовано та відбулося багато подій та заходів всеукраїнського та міжнародного масштабів: навчальна програма  «Європейські студії» з приватним ліцеєм м. Лесне (Польща), кілька Всеукраїнських форумів старшокласників «Проектуємо Європу майбутнього», цикли молодіжних міжнародних дебатів «Далека-близька Європа», семінари-тренінги «Європейські клуби в польських та українських школах», Молодіжні європейські форуми «Молодіжна європейська солідарність» Австрія, Відень, Всеукраїнські конференції старшокласників «Шляхи євроатлантичної інтеграції України: погляд молодих», на основі імітаційної гри «Модель Комісії Україна-НАТО», конкурси і заходи до святкування Дня Європи в школі, конкурси дитячих малюнків та ессе “Я – європеєць”, велика кількість методичних сценаріїв уроків та шкільних заходів на євроінтегра­ційну тематику, презентації шкільних євроклубів на Хрещатику у День Європи в Києві, Всеукраїнських форумів Євроклубів, Всеукраїнських семінарів-тренінгів євроклубівців «Шкільні євроклуби України – діяльність і перспективи»,  виставки, ігри, дискусії, конкурси, дебати тощо.

В рамках пректу «Європейські студії» шість років поспіль восени Центральний інститут громадянської освіти федеральної Землі Баден-Вюртемберг (Бад Урах, Німеччина) запрошує ліцей на європейські семінари  «Освітня політика Євросоюзу та Німеччини. Уроки для України». Обовязковою є екскурсія у Францію (Страсбург) де ліцеїсти відвідують Раду Європи та Європейський суд.

Актуальним є проведення різноманітних просвітницьких заходів серед учнівської молоді для подолання  стереотипів та міфів стосовно НАТО. Проведення Всеукраїнської конференції старшокласників „Шляхи євроатлантичної інтеграції України: погляд молодих” на основі імітаційної гри „Модель Комісії Україна-НАТО” є саме таким новим і ефективним заходом. Було проведено велику попередню роботу щодо розробки та адаптації активної методики навчання школярів з актуальних питань євроатлантичної інтеграції.

alt alt alt

Проект «Модель ООН в Україні»

Починаючи з 1998 року на базі Київського ліцею бізнесу проводиться "Модель ООН в Україні". Ліцеїсти є організаторами гри на регіональному та державному рівнях та активними учасниками конференцій.

На МООН розбирають питання, які є актуальними на цей час в світі. Ліцеїсти моделюють роботу ООН. Команди-учасники відвідують посольства та консульства країн, які будуть представляти на грі, і запрошують їх представників.

За період в 3-4 дні команди-учасники мають представити розроблені впродовж цих днів резолюції і виступити з ними. Всі результати обговорюються комітетом з цього питання, а затверджені резолюції подаються в представництво ООН в Україні.

Ліцей неодноразово брав участь в "Моделі ООН", що кожного року проходить в Гаазі, XIII Міжнародній конференції“Модель ООН” у м. Іваново (Росія), Міжнародній конференція «Модель ООН» м. Рамштайн, Німеччина.

alt alt alt